Wizytówki
Opis
Wizytówki
Dobre wizytówki oddają charakter swojego właściciela i jego branży oraz powinny być zgodne z identyfikacją wizualną firmy. W zależności od tego, czy jesteś pracownikiem dużego przedsiębiorstwa, czy prowadzisz jednoosobową działalność, możesz pozwolić sobie na mniejszą lub większą swobodę. W przypadku dużego przedsiębiorstwa wizytówki wszystkich pracowników powinny być ujednolicone. Natomiast jeśli projektujesz wizytówkę tylko dla siebie, możesz zaskoczyć klientów i partnerów biznesowych czymś bardziej oryginalnym i indywidualnym.
Dostępne Rozmiary Wizytówek
Oferujemy dwa rozmiary wizytówek standardowych:
- 90x50mm
- Jest to standardowy rozmiar wizytówki.
- 85x55mm
- Popularny format stosowany w krajach Europy zachodniej.
- Wymiary: 55x90mm
- 65x65mm
Rodzaje Papieru
Drukujemy wizytówki na następujących rodzajach papieru:
- Papier kredowy 350g: Obustronnie powlekany o powierzchni matowej lub błyszczącej.
- Papier kredowy 400g: Obustronnie powlekany o powierzchni matowej.
- Papier Munken Lynx szorstki 300g .
- Papier Munken Pure Rough 300g .
Kolorystyka Druku
- Jednostronny (4/0)
- Dwustronny (4/4)
Przygotowanie Projektu do Druku
Wizytówka 90 x 50 mm
- Format netto : 90 x 50 mm
- Format na łopatę : 94 x 54 mm (spada 2 mm)
- Bezpieczny margines: 84 x 44 mm
Wizytówka 85 x 55 mm
- Format netto : 85 x 55 mm
- Format szpady : 89 x 59 mm (łopatka 2 mm)
- Bezpieczny margines: 79 x 49 mm
Wizytówka 90 x 55 mm
- Format netto : 90 x 55 mm
- Format szpady : 94 x 59 mm (łopatka 2 mm)
- Bezpieczny margines: 84 x 49 mm
Wizytówka 65 x 65 mm
- Format netto : 65 x 65 mm
- Format szpady : 69 x 69 mm (łopatka 2 mm)
- Bezpieczny margines: 59 x 59 mm
Specyfikacja Druku
- Drukujemy na cyfrowej produkcyjnej maszynie firmy Canon.
- Pliki przygotowujemy w przestrzeni barwnej CMYK. Pliki przygotowane w innej przestrzeni (RGB, Pantone) będą konwertowane na CMYK, co może zmienić kolorystykę produktu.
- W projekcie nie osadzamy profili kolorystycznych.
- Preferowany format pliku to PDF.
- Projekt zapisujemy jako jedną wizytówkę (nie rozkładamy projektów na formacie np. A4, A3).
- W przypadku wizytówek dwustronnych projekt zapisujemy strona po stronie w jednym pliku.
Podsumowanie
Przygotowanie profesjonalnych wizytówek wymaga uwzględnienia kilku kluczowych aspektów, takich jak rozmiar, rodzaj papieru, kolorystyka oraz specyfikacja techniczna druku. Dzięki naszym usługom możesz stworzyć wizytówki, które nie tylko będą funkcjonalne, ale także doskonale oddadzą charakter Twojej firmy i jej wizualną tożsamość.
Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.
Przygotowanie pliku do druku.
Na początku pracy z projektem ważną czynnością jest prawidłowe ustawienie obszaru roboczego na którym powstaje projekt. Poniżej przedstawimy jak w programach do projektowania grafiki wektorowej ( Illustrator, Corel Draw) oraz w programie do grafiki rastrowej Photoshop ustawić wymiar projektu (wymiar po docięciu wydruku) na przykładzie wizytówki 90 x 50mm. Inne projekty np: ulotki, ulotki składane, plakaty przygotowujemy tak samo ale w innych wymiarach.
W programie Ilustrator
W programie Corel Draw
W programie Photoshop
Obraz ustawiamy razem ze spadami czyli w przypadku wizytówek będzie to 94 x 54 mm.
Spady
Jest to obszar w projekcie gdzie tło, zdjęcia powinny wychodzić o 2 mm poza krawędź cięcia z każdej strony. Prawidłowy projekt ze spadem.
Projekt bez spadu
Bezpieczny margines
Jest to obszar gdzie wszystkie teksty loga i inne istotne elementy powinny być osunięte od krawędzi projektu o minimum 3 mm.
Projekty do druku przygotowujemy w przestrzeni barwnej CMYK . Jeżeli w projekcie zastosowano przestrzeń RGB lub kolory PANTONE to zostaną one automatycznie konwertowane na CMYK, co może wiązać się ze zmianami kolorystycznymi po wydruku za co drukarnia nie bierze odpowiedzialności. Przed wysłaniem projektu do druku prosimy o sprawdzenie: czy czcionki zostały zamienione na krzywe. W Corel CTRL + Q, w illustrator SHIFT + CTRL + O W programie Photoshop zrasteryzuj warstwy i spłaszcz obraz. Przy zapisywaniu prac w do pliku PDF gdy korzystamy z niestandardowych krojów pism osadzamy czcionki w pliku. Preferowanym i zalecanym formatem do druku jest format PDF z wyjątkiem Adobe Photoshop gdzie zalecamy zapis w formacie Tif. Format PDF zachowuje wszystkie informacje z plików źródłowych .
Zapis do PDF w programie Corel Draw:
W menu wybierz: Plik > Publikuj jako pdf
Nazwij plik i zapisz we wskazanym miejscu.
Kliknij (USTAWIENIA) i wprowadź parametry pokazane poniżej.
Ważne: Nie zaznaczaj (Osadź profil kolorów).
Ważne: Zaznacz opcję (Margines na spad 2mm).
Na koniec zapisujemy projekt.
Ważne: Efekty specjalne w programie Corel Draw typu (soczewka, cień, przezroczystość wypełnienie tonalne) itp. mogą być nieprawidłowo interpretowane przez kontroler druku drukarki, co może spowodować niezamierzony efekt i zmianę wyglądu wydruku. Prosimy o zmianę tej części projektu w której użyto efektów specjalnych na bitmapę o rozdzielczości 300 dpi CMYK.
Zapis do PDF w programie illustrator: Z menu wybierz: (Plik > Zapisz jako)
Nazwij plik i zapisz we wskazanym miejscu.
W następnych zakładkach postępuj według ustawień jakie pokazano poniżej.
Ważne: Nie zaznaczaj znaczników ani paserów. Zaznacz tylko (użyj ustawień spadów dokumentu).
W zakładce (Wyjście) nie dołączaj profilu kolorów.
Zapisz projekt do druku (Zapisz PDF).
Projekt tworzony w programie Adobe Photoshop zalecamy zapisywać w formacie Tif. Po ukończeniu projektu spłaszcz warstwy wybierając z menu Warstwa > Scal widoczne lub wciskając SHIFT + CTRL + E a następnie Plik > Zapisz jako > TIF bez kompresji obrazu.
Powody odrzucenia zamówienia.
- Brak spadów lub spady zbyt małe.
Spad – obszar druku, który wychodzi poza krawędź cięcia. Spad gwarantuje, że obszar druku będzie dochodził do samej krawędzi po przycięciu arkusza brak spadu może powodować powstanie białych nierównomiernych marginesów. Dlatego też spady w pracy powinny mieć 3 mm dla każdej ze stron. - Tekst i/lub grafika zbyt blisko linii cięcia.
Tekst powinien znajdować się co najmniej 2mm od linii cięcia, tekst znajdujący się bliżej może ulec obcięciu podczas docinania pracy do formatu netto. - Błędna kolorystyka projektu.
Praca nie jest przygotowana w odpowiedniej kolorystyce tj. CMYK Jeżeli praca została przygotowane w innej kolorystyce niż CMYK mogą wystąpić rozbieżności kolorystyczne, podczas konwersji do CMYK. Dlatego też prosimy o przygotowanie plików w odpowiedniej przestrzeni barwnej. - Błędne rozszerzenie pliku.
Drukujemy z plików : JPG, TIF, PDF. Inne rozszerzenia nie są przyjmowane do druku. - Format pracy niezgodny z wybranymi parametrami.
Wielkość pracy jest nieodpowiednia do wielkości wybranej w zleceniu. Nie skalujemy prac do wybranego formatu. - Czcionki
Czcionki nie zostały prawidłowo osadzone w pracy co może spowodować ich brak lub błędne wyświetlanie przy wydruku pracy. Czcionki zawsze zamieniamy na krzywe. - Nieodpowiednia ilość stron w stosunku do wybranego zamówienia.
W pracy została użyta nieodpowiednia ilość stron do wybranego zamówienia. W pliku przesłanym do zlecenia ilość stron powinna być identyczna jak w zamówieniu. - Spłaszczenie warstw
Praca została przygotowana na warstwach aby nic nie zniknęło z pracy prosimy spłaszczyć warstwy w pracy. - Niska rozdzielczość
Zalecana rozdzielczość to 300 dpi. Jeżeli rozdzielczość będzie zbyt niska wydruk wyjdzie w słabej jakości. - Każda strona powinna znajdować się na osobnym arkuszu.
Na arkuszu może znajdować się tylko jedna strona pracy. - Dołączenie pliku z maską lakier wybiórczy, złoceni, srebrzenie Dla prac z uszlachetnieniami, uszlachetniony element powinien być przygotowany jako 100% czarnego koloru i zapisany jako wektor w osobnym pliku PDF.
Ważna informacja.
Informujemy że istnieje możliwość wystąpienia różnic w kolorach do 5 jednostek Delta E w stosunku do wydruków wskazanych przez klienta oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji wyświetlanych barw na różnych monitorach.
Różnica w wymiarach produktu wykonywanych przez drukarnię może mieć tolerancję do 2mm ze względu na technologię druku i dokładność krajarki.
W produkcie który ma być uszlachetniony lakierem selektywnym mogą wystąpić przesunięcia lakieru względem druku do 0,3mm.
Uszlachetnienie wydruku folią lub lakierem może zmienić wizualnie kolorystykę produktu.
Ulotki , wizytówki składane są bigowane lub falcowane co może wpłynąć na pęknięcia zadruku na łamach.
W procesach introligatorskich podczas cięcia, falcowania, bigowania, szycia lub klejenia katalogów mogą pojawić się przesunięcia. Maksymalna tolerancja przesunięcia to 2 mm.
Ilość dostarczonych produktów może różnic się od ilości zamawianych na poziomie +/- 5%.
Podczas drukowania prac może powstać różnica w pasowaniu poszczególnych kolorów maksymalnie do 0,2 mm.
Zszywki w katalogach zszywanych mogą minimalnie różnic się pozycją na grzbiecie.
Projekt przesłany do druku powinien być zgodny z formatem wybranych opcji zamówienia, z uwzględnieniem spadu oraz powinien być wyśrodkowany na arkuszu.
Stronę pierwszą projektu przesłanego do druku traktujemy jako stronę zewnętrzną (awers) stronę druga jako wewnętrzna (rewers). Strony zawsze obracamy przez bok prawy/lewy a nie góra/dół.
Przesłany plik do druku jest weryfikowany według makiet które są udostępnione przy produkcie. Grafika do druku powinna być przygotowana na podstawie makiet.
Prawidłowa rozdzielczość plików do druku to minimum 300 dpi ale nie więcej niż 350 dpi.
Mając na uwadze wskazane powyżej założenia oraz wymogi technologii produkcji, Zamawiający akceptuje iż wystąpienie któregokolwiek z zdarzeń nie będzie rozumiane jako nienależyte wykonanie zamówienia i jako takie nie będzie stanowiło podstawy do dochodzenia wobec Drukarni jakichkolwiek roszczeń z tytułu nienależytego wykonania zamówienia , a ewentualne reklamacje zgłaszane z tego tytułu przez Zamawiającego nie zostaną uznane przez Drukarnię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.